    Sensata-Airpax AP12-1-41-501
    Part No.:
    AP12-1-41-501
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAP12-1-41-501.pdf
    Description:
    CIR BRKR HYD MAG
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Series:
    AP
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Magnetic (Hydraulic Delay)
    Current Rating (Amps):
    500mA
    Voltage Rating - AC:
    240 V
    Voltage Rating - DC:
    50 V