    SCHURTER Inc. TS-701-HT-10
    Part No.:
    TS-701-HT-10
    Manufacturer:
    SCHURTER Inc.
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDTS-701-HT-10.pdf
    Description:
    CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
    Manufacturer:
    SCHURTER Inc.
    Series:
    TS
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    10A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    50 V