    Remington Industries R-CX-1301-12
    Part No.:
    R-CX-1301-12
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDR-CX-1301-12.pdf
    Description:
    COAX CBL BNC TO BNC
    Series:
    R-CX-1301
    Packaging:
    Bag
    Style:
    BNC to BNC
    1st Connector:
    BNC Plug
    2nd Connector:
    BNC Plug, Right Angle
    Length:
    12.00" (304.80mm)
    Cable Type:
    RG-223 DS
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    4 GHz
    Color:
    Black
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C