    Remington Industries R-CX-1200-72
    Part No.:
    R-CX-1200-72
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDR-CX-1200-72.pdf
    Description:
    COAX CBL BNC TO BNC
    Series:
    R-CX-1200
    Packaging:
    Box
    Style:
    BNC to BNC
    1st Connector:
    BNC Plug
    2nd Connector:
    BNC Plug
    Length:
    72.0" (1.8m) 6.0'
    Cable Type:
    RG-188A
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    4 GHz
    Color:
    White
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C