    Recom Power R-78K12-2.0
    Part No.:
    R-78K12-2.0
    Manufacturer:
    Recom Power
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    3-SIP Module
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDR-78K12-2.0.pdf
    Description:
    2A DC/DC-CONVERTER 'INNOLINE' SI
    Manufacturer:
    Recom Power
    Series:
    INNOLINE R-78K-2.0
    Package/Case:
    3-SIP Module
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Type:
    Non-Isolated PoL Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    14V
    Voltage - Input (Max):
    36V
    Voltage - Output 1:
    12V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    2A
    Power (Watts):
    Voltage - Isolation:
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 90°C (With Derating)
    Efficiency:
    96%