    RadioControlli RC-CC1352-868
    Part No.:
    RC-CC1352-868
    Manufacturer:
    RadioControlli
    Category:
    RF Transceiver Modules and Modems
    Package:
    42-SMD Module
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRC-CC1352-868.pdf
    Description:
    RF TXRX MOD BT ISM < 1GHZSMD
    Manufacturer:
    RadioControlli
    Series:
    Package/Case:
    42-SMD Module
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Programmable:
    Not Verified
    RF Family/Standard:
    802.15.4, Bluetooth, General ISM < 1GHz
    Protocol:
    6LoWPAN, Bluetooth v5.0, KNX, Thread, Wireless M-Bus, Wi-SUN, Zigbee®
    Modulation:
    Frequency:
    868MHz
    Data Rate:
    4Mbps
    Power - Output:
    14dBm
    Sensitivity:
    -122dBm
    Serial Interfaces:
    Antenna Type:
    Antenna Not Included
    Utilized IC / Part:
    CC1352R
    Memory Size:
    352kB Flash, 256kB ROM, 88kB SRAM
    Voltage - Supply:
    1.8V ~ 3.8V
    Current - Receiving:
    8.1mA
    Current - Transmitting:
    13.4mA ~ 24mA
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 75°C