    Qualtek QADA-50-9-1401
    Part No.:
    QADA-50-9-1401
    Manufacturer:
    Qualtek
    Category:
    AC DC Desktop, Wall Power Adapters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDQADA-50-9-1401.pdf
    Description:
    AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 45W
    Manufacturer:
    Qualtek
    Series:
    QADA-50 (50W)
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Region Utilized:
    International
    Form:
    Desktop (Class I)
    Input Type:
    Cord (Sold Separately)
    Voltage - Input:
    100 ~ 240 VAC
    Voltage - Output:
    9V
    Current - Output (Max):
    5A
    Power (Watts):
    45 W
    No Load Power Consumption:
    210mW (Max)
    Polarization:
    Positive Center
    Applications:
    Efficiency:
    Level VI
    Operating Temperature:
    0°C ~ 40°C
    Output Connector:
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
    Cord Length:
    59" (1.50m)
    Input Connector:
    IEC 320-C14
    Features:
    Size / Dimension:
    4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)