    Pomona Electronics EM3782-24-9#
    Part No.:
    EM3782-24-9#
    Manufacturer:
    Pomona Electronics
    Category:
    Banana, Meter Interface
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDEM3782-24-9#.pdf
    Description:
    TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
    Manufacturer:
    Pomona Electronics
    Series:
    Minigrabber® 3782
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Stacking Method:
    Multi-Stacking, Front and Vertical
    Configuration:
    Banana to Grabber, Hook
    1st Connector:
    Banana Plug, Single, Stackable
    2nd Connector:
    Mini Hook
    Cable Length:
    24.0" (609.60mm)
    Type:
    Patch Cord
    Contents:
    1 Lead, White
    Material - Insulation:
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
    Wire Gauge:
    20 AWG
    Voltage - Rated:
    300VDC
    Ratings:
    Current Rating (Amps):
    5A