    P-DUKE Technology PDL06-48S15W
    Part No.:
    PDL06-48S15W
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    8-SIP Module, 7 Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDPDL06-48S15W.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 15V 6W
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Series:
    PDL06W (6W)
    Package/Case:
    8-SIP Module, 7 Leads
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    18V
    Voltage - Input (Max):
    75V
    Voltage - Output 1:
    15V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    400mA
    Power (Watts):
    6 W
    Voltage - Isolation:
    1.6 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Remote On/Off, Standby Output
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
    Efficiency:
    87%