    P-DUKE Technology MPU01-12S3P3
    Part No.:
    MPU01-12S3P3
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    9-SIP Module, 4 Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMPU01-12S3P3.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 3.3V 1W
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Series:
    MPU01 (1W)
    Package/Case:
    9-SIP Module, 4 Leads
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    9.6V
    Voltage - Input (Max):
    14.4V
    Voltage - Output 1:
    3.3V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    303mA
    Power (Watts):
    1 W
    Voltage - Isolation:
    5 kV
    Applications:
    ITE (Commercial), Medical
    Features:
    Adjustable Output
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
    Efficiency:
    80%