    P-DUKE Technology EDL03-12S15W
    Part No.:
    EDL03-12S15W
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    8-SIP Module, 7 Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDEDL03-12S15W.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 15V 3W
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Series:
    EDL03W (3W)
    Package/Case:
    8-SIP Module, 7 Leads
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    4.5V
    Voltage - Input (Max):
    18V
    Voltage - Output 1:
    15V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    200mA
    Power (Watts):
    3 W
    Voltage - Isolation:
    1.6 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Remote On/Off
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
    Efficiency:
    83%