    Panasonic Electric Works CB1AH-T-24V
    Part No.:
    CB1AH-T-24V
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCB1AH-T-24V.pdf
    Description:
    CB RELAY HR 1 FORM A 24V
    Coil Current:
    75 mA
    Coil Voltage:
    24VDC
    Contact Rating (Current):
    20 A
    Switching Voltage:
    28VDC - Nom
    Must Operate Voltage:
    14 VDC
    Must Release Voltage:
    2.4 VDC
    Features:
    Sealed - Fully
    Mounting Type:
    Socketable
    Termination Style:
    Plug In, Quick Connect - Multiple Sizes
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C