    Panasonic Electric Works CB1AH-T-12V
    Part No.:
    CB1AH-T-12V
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCB1AH-T-12V.pdf
    Description:
    CB RELAY HR 1 FORM A 12V
    Coil Current:
    150 mA
    Coil Voltage:
    12VDC
    Contact Rating (Current):
    40 A
    Switching Voltage:
    14VDC - Nom
    Must Operate Voltage:
    7 VDC
    Must Release Voltage:
    1.2 VDC
    Features:
    Sealed - Fully
    Mounting Type:
    Socketable
    Termination Style:
    Plug In, Quick Connect - Multiple Sizes
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C