    Molex 0502128000-12-G8
    Part No.:
    0502128000-12-G8
    Manufacturer:
    Molex
    Category:
    Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED0502128000-12-G8.pdf
    Description:
    12" PRE-CRIMP 3048 GR001 GREEN
    Manufacturer:
    Molex
    Series:
    Mi II 50212, Micro-Latch, Sherlock
    Active
    Contact End:
    Socket to Cable (Round)
    Length:
    12.0" (304.8mm)
    Wire Gauge:
    28 AWG