    Molex 0500588000-08-Y8
    Part No.:
    0500588000-08-Y8
    Description:
    8" PRE-CRIMP 1852 YELLOW
    Series:
    PicoBlade
    Length:
    8.00" (203.20mm)
    Wire Gauge:
    28 AWG