| Image |  |
| Manufacturer | Molex | Molex | Molex | Molex | Molex |
| Series | Mini-Fit Jr | Mini-Fit Jr | Mini-Fit Jr | Mini-Fit Jr | Mini-Fit Jr |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Length | 10.0" (254.0mm) | 10.0" (254.0mm) | 10.0" (254.0mm) | 10.0" (254.0mm) | 10.0" (254.0mm) |
| Wire Gauge | 22 AWG | 22 AWG | 22 AWG | 22 AWG | 22 AWG |