    Microchip Technology 25LC128-I/ST
    Part No.:
    25LC128-I/ST
    Package:
    8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED25LC128-I/ST.pdf
    Description:
    IC EEPROM 128KBIT SPI 8TSSOP
    Package/Case:
    8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Programmable:
    Not Verified
    Memory Size:
    128Kbit
    Memory Organization:
    16K x 8
    Clock Frequency:
    10 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    5ms
    Access Time:
    Voltage - Supply:
    2.5V ~ 5.5V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)