    Microchip Technology 25LC128-I/MF
    Part No.:
    25LC128-I/MF
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Category:
    Memory
    Package:
    8-VDFN Exposed Pad
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED25LC128-I/MF.pdf
    Description:
    IC EEPROM 128KBIT SPI 8DFN
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Series:
    Package/Case:
    8-VDFN Exposed Pad
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Programmable:
    Not Verified
    Memory Type:
    Non-Volatile
    Memory Format:
    EEPROM
    Technology:
    EEPROM
    Memory Size:
    128Kbit
    Memory Organization:
    16K x 8
    Memory Interface:
    SPI
    Clock Frequency:
    10 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    5ms
    Access Time:
    Voltage - Supply:
    2.5V ~ 5.5V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)