    Microchip Technology 25LC128-H/SN
    Part No.:
    25LC128-H/SN
    Package:
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED25LC128-H/SN.pdf
    Description:
    IC EEPROM 128KBIT SPI 8SOIC
    Package/Case:
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Programmable:
    Verified
    Memory Size:
    128Kbit
    Memory Organization:
    16K x 8
    Clock Frequency:
    5 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    6ms
    Access Time:
    Voltage - Supply:
    2.5V ~ 5.5V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 150°C (TA)