    MEAN WELL USA Inc. NMP650-HH#E-00
    Part No.:
    NMP650-HH#E-00
    Manufacturer:
    MEAN WELL USA Inc.
    Category:
    AC DC Converters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDNMP650-HH#E-00.pdf
    Description:
    AC/DC CONVERTER 2X24V 12V 650W
    Manufacturer:
    MEAN WELL USA Inc.
    Series:
    NMP (650W)
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Type:
    Enclosed
    Number of Outputs:
    3
    Voltage - Input:
    90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
    Voltage - Output 1:
    24V
    Voltage - Output 2:
    24V
    Voltage - Output 3:
    12V
    Voltage - Output 4:
    Voltage - Output 5:
    Voltage - Output 6:
    Current - Output 1:
    10 A
    Current - Output 2:
    10 A
    Current - Output 3:
    20 A
    Current - Output 4:
    Current - Output 5:
    Current - Output 6:
    Power (Watts):
    650W
    Applications:
    ITE (Commercial), Medical
    Voltage - Isolation:
    4 kV
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 70°C (With Derating)
    Features:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Size / Dimension:
    9.84" L x 3.50" W x 1.61" H (250.0mm x 89.0mm x 41.0mm)
    Datasheet:
    1. How to order NMP650-HH#E-00 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the NMP650-HH#E-00 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NMP650-HH#E-00?
    Image NMP650-CEHH-03 NMP650-CEKK-03 NMP650-CHHH-07 NMP650-HHCE-01 NMP650-###C-00
    Part Number NMP650-CEHH-03 NMP650-CEKK-03 NMP650-CHHH-07 NMP650-HHCE-01 NMP650-###C-00
    Series NMP (650W) NMP (650W) NMP (650W) NMP (650W) NMP (650W)
    Packaging Box Box Box Box Box
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
    Number of Outputs 3 3 3 3 3
    Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
    Voltage - Output 1 24V 24V 24V 24V 24V
    Voltage - Output 2 24V 24V 24V 24V 24V
    Voltage - Output 3 12V 12V 12V 12V 12V
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Voltage - Output 5 - - - - -
    Voltage - Output 6 - - - - -
    Current - Output 1 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
    Current - Output 2 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
    Current - Output 3 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A
    Current - Output 4 - - - - -
    Current - Output 5 - - - - -
    Current - Output 6 - - - - -
    Power (Watts) 650W 650W 650W 650W 650W
    Voltage - Isolation 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 9.84" L x 3.50" W x 1.61" H (250.0mm x 89.0mm x 41.0mm) 9.84" L x 3.50" W x 1.61" H (250.0mm x 89.0mm x 41.0mm) 9.84" L x 3.50" W x 1.61" H (250.0mm x 89.0mm x 41.0mm) 9.84" L x 3.50" W x 1.61" H (250.0mm x 89.0mm x 41.0mm) 9.84" L x 3.50" W x 1.61" H (250.0mm x 89.0mm x 41.0mm)