    Maury Microwave SP-TNCA-MM-36
    Part No.:
    SP-TNCA-MM-36
    Manufacturer:
    Maury Microwave
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSP-TNCA-MM-36.pdf
    Description:
    COAX CBL TNCA TO TNCA
    Manufacturer:
    Maury Microwave
    Series:
    StabilityPlus
    Packaging:
    Retail Package
    Product Status:
    Active
    Style:
    TNCA to TNCA
    1st Connector:
    TNCA Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    TNCA Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Cable Type:
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    18 GHz