    Maury Microwave SF-N-MM-12-LP
    Part No.:
    SF-N-MM-12-LP
    Manufacturer:
    Maury Microwave
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSF-N-MM-12-LP.pdf
    Description:
    COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
    Manufacturer:
    Maury Microwave
    Series:
    StabilityFlex
    Packaging:
    Retail Package
    Product Status:
    Active
    Style:
    N-Type to N-Type
    1st Connector:
    N-Type Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    N-Type Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    12.00" (304.80mm)
    Cable Type:
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    18 GHz