    Masach Tech Ltd. MS378-10S-NS
    Part No.:
    MS378-10S-NS
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Category:
    RF Shields
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMS378-10S-NS.pdf
    Description:
    37.8X21.6X3MM RF SHIELD
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Series:
    Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Type:
    Shield, 1-Piece
    Height - Overall:
    0.118" (3.00mm)
    Length - Overall:
    1.488" (37.80mm)
    Width - Overall:
    0.850" (21.60mm)