    Masach Tech Ltd. MS209-10F-NS
    Part No.:
    MS209-10F-NS
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Category:
    RF Shields
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMS209-10F-NS.pdf
    Description:
    RF SHIELD 0.602" X 0.823" SOLDER
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Series:
    Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Type:
    Frame
    Height - Overall:
    0.067" (1.70mm)
    Length - Overall:
    0.823" (20.90mm)
    Width - Overall:
    0.602" (15.30mm)