    Masach Tech Ltd. MS148-20F-NS
    Part No.:
    MS148-20F-NS
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Category:
    RF Shields
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMS148-20F-NS.pdf
    Description:
    14.8 X 14.8 X 2MM RF FRAME
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Series:
    Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Type:
    Frame
    Height - Overall:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall:
    0.583" (14.80mm)
    Width - Overall:
    0.583" (14.80mm)