    Masach Tech Ltd. MS110-10C-NS
    Part No.:
    MS110-10C-NS
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Category:
    RF Shields
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMS110-10C-NS.pdf
    Description:
    RF SHIELD 0.457X0.457" SNAP FIT
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Series:
    Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Type:
    Cover
    Height - Overall:
    0.110" (2.80mm)
    Length - Overall:
    0.457" (11.60mm)
    Width - Overall:
    0.457" (11.60mm)