    LEDdynamics Inc. A008-G3750-S3
    Part No.:
    A008-G3750-S3
    Manufacturer:
    LEDdynamics Inc.
    Category:
    LED COBs, Engines, Modules, Strips
    Package:
    Description:
    LED MOD INDUS STARBRD 5000K
    Manufacturer:
    LEDdynamics Inc.
    Series:
    Indus Star™
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    LED Module
    Color:
    White, Cool
    CCT (K):
    5000K
    Wavelength:
    Configuration:
    Starboard
    Luminous Flux @ Current/Temperature:
    Current - Test:
    Temperature - Test:
    25°C
    Voltage - Forward (Vf) (Typ):
    Lumens/Watt @ Current - Test:
    Current - Max:
    CRI (Color Rendering Index):
    70
    Viewing Angle:
    Features:
    Size / Dimension:
    20.20mm Dia
    Height:
    3.75mm