50KE-CBSF-1.25X3.0X0.5.pdf
50KE-CBSF-1.25X3.0X0.5.pdf
| Image |  |
| Series | CBS KE | CBS KE | CBS KE | CBS KE | CBS KE |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece |
| Height - Overall | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) |
| Length - Overall | 3.000" (76.20mm) | 3.000" (76.20mm) | 3.000" (76.20mm) | 3.000" (76.20mm) | 3.000" (76.20mm) |
| Width - Overall | 1.250" (31.75mm) | 1.250" (31.75mm) | 1.250" (31.75mm) | 1.250" (31.75mm) | 1.250" (31.75mm) |