50-CBSF-2.0X2.0X0.5.pdf
50-CBSF-2.0X2.0X0.5.pdf
| Image |  |
| Series | 50-CBS | 50-CBS | 50-CBS | 50-CBS | 50-CBS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece |
| Height - Overall | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) |
| Length - Overall | 2.000" (50.80mm) | 2.000" (50.80mm) | 2.000" (50.80mm) | 2.000" (50.80mm) | 2.000" (50.80mm) |
| Width - Overall | 2.000" (50.80mm) | 2.000" (50.80mm) | 2.000" (50.80mm) | 2.000" (50.80mm) | 2.000" (50.80mm) |