49-CBSFNSVD-1.75X2.25X0.4.pdf
49-CBSFNSVD-1.75X2.25X0.4.pdf
| Image |  |
| Series | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece |
| Height - Overall | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) |
| Length - Overall | 2.250" (57.15mm) | 2.250" (57.15mm) | 2.250" (57.15mm) | 2.250" (57.15mm) | 2.250" (57.15mm) |
| Width - Overall | 1.750" (44.45mm) | 1.750" (44.45mm) | 1.750" (44.45mm) | 1.750" (44.45mm) | 1.750" (44.45mm) |