48-CBSF-5.0X5.5X0.4.pdf
48-CBSF-5.0X5.5X0.4.pdf
| Image |  |
| Series | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece |
| Height - Overall | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) |
| Length - Overall | 5.500" (139.70mm) | 5.500" (139.70mm) | 5.500" (139.70mm) | 5.500" (139.70mm) | 5.500" (139.70mm) |
| Width - Overall | 5.000" (127.00mm) | 5.000" (127.00mm) | 5.000" (127.00mm) | 5.000" (127.00mm) | 5.000" (127.00mm) |