44-CBSFPSV-2.5X2.75X0.55.pdf
44-CBSFPSV-2.5X2.75X0.55.pdf
| Image |  |
| Series | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece |
| Height - Overall | 0.550" (13.97mm) | 0.550" (13.97mm) | 0.550" (13.97mm) | 0.550" (13.97mm) | 0.550" (13.97mm) |
| Length - Overall | 2.750" (69.85mm) | 2.750" (69.85mm) | 2.750" (69.85mm) | 2.750" (69.85mm) | 2.750" (69.85mm) |
| Width - Overall | 2.500" (63.50mm) | 2.500" (63.50mm) | 2.500" (63.50mm) | 2.500" (63.50mm) | 2.500" (63.50mm) |