44-CBSFPDV-1.5X5.0X1.0.pdf
44-CBSFPDV-1.5X5.0X1.0.pdf
| Image |  |
| Series | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece |
| Height - Overall | 1.000" (25.40mm) | 1.000" (25.40mm) | 1.000" (25.40mm) | 1.000" (25.40mm) | 1.000" (25.40mm) |
| Length - Overall | 5.000" (127.00mm) | 5.000" (127.00mm) | 5.000" (127.00mm) | 5.000" (127.00mm) | 5.000" (127.00mm) |
| Width - Overall | 1.500" (38.10mm) | 1.500" (38.10mm) | 1.500" (38.10mm) | 1.500" (38.10mm) | 1.500" (38.10mm) |