    L-com CA-085SCNMNM012
    Part No.:
    CA-085SCNMNM012
    Manufacturer:
    L-com
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
    Manufacturer:
    L-com
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Style:
    N-Type to N-Type
    1st Connector:
    N-Type Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    N-Type Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    12.00" (304.80mm)
    Cable Type:
    0.085" Semi-Rigid Cable
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms