    KOINO NS22-DM-L1C2A2B
    Part No.:
    NS22-DM-L1C2A2B
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDNS22-DM-L1C2A2B.pdf
    Description:
    22mm PUSH BUTTON
    Circuit:
    4PST-2NO/2NC
    Current Rating (Amps):
    3A (AC), 270mA (DC)
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    250 V
    Illumination Type, Color:
    LED, Orange
    Illumination Voltage (Nominal):
    6 VDC
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 22.30mm Dia
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 70°C