    KOINO NF30W-BA2AR11
    Part No.:
    NF30W-BA2AR11
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDNF30W-BA2AR11.pdf
    Description:
    30mm PUSH BUTTON
    Current Rating (Amps):
    6A (AC), 3A (DC)
    Color - Actuator/Cap:
    Red
    Illumination Type, Color:
    LED, Red
    Illumination Voltage (Nominal):
    220 VAC
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 30.30mm Dia
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 55°C