    KOINO NF25W-BA2AO11
    Part No.:
    NF25W-BA2AO11
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDNF25W-BA2AO11.pdf
    Description:
    25mm PUSH BUTTON
    Current Rating (Amps):
    6A (AC), 3A (DC)
    Color - Actuator/Cap:
    Orange
    Illumination Type, Color:
    LED, Orange
    Illumination Voltage (Nominal):
    220 VAC
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 25.20mm Dia
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 55°C