    KOINO KSL25WAS3-L1C-G
    Part No.:
    KSL25WAS3-L1C-G
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKSL25WAS3-L1C-G.pdf
    Description:
    25mm SELECTOR SWITCH
    Number of Positions:
    3
    Current Rating (Amps):
    6A (AC), 3A (DC)
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    125 V
    Illumination Type, Color:
    LED, Green
    Illumination Voltage (Nominal):
    6 VDC
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 25.20mm Dia
    Ingress Protection:
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
    Features:
    Bezel - Round, Green Knob
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 50°C