    KOINO KSL25S2-L3A-Y
    Part No.:
    KSL25S2-L3A-Y
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKSL25S2-L3A-Y.pdf
    Description:
    25mm SELECTOR SWITCH
    Number of Positions:
    2
    Switch Function:
    On-Off, Off-On
    Current Rating (Amps):
    6A (AC), 3A (DC)
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    125 V
    Illumination Type, Color:
    LED, Yellow
    Illumination Voltage (Nominal):
    230 VAC
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 25.20mm Dia
    Ingress Protection:
    IP40
    Features:
    Bezel - Round, Yellow Knob
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 50°C