    KOINO KH-503DL-110V-O
    Part No.:
    KH-503DL-110V-O
    Manufacturer:
    KOINO
    Category:
    Panel Indicators, Pilot Lights
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKH-503DL-110V-O.pdf
    Description:
    30mm Pilot lamp
    Manufacturer:
    KOINO
    Series:
    KH-50
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    LED
    Lamp Color:
    Amber
    Lens Color:
    Lens Transparency:
    Ratings:
    DC
    Voltage:
    110V
    Current:
    Panel Cutout Shape:
    Round
    Panel Cutout Dimensions:
    1.19" (30.10mm)