    KOINO KH-501DL-125V-Y
    Part No.:
    KH-501DL-125V-Y
    Manufacturer:
    KOINO
    Category:
    Panel Indicators, Pilot Lights
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKH-501DL-125V-Y.pdf
    Description:
    25mm Pilot lamp
    Manufacturer:
    KOINO
    Series:
    KH-50
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    LED
    Lamp Color:
    Yellow
    Lens Color:
    Lens Transparency:
    Ratings:
    DC
    Voltage:
    125V
    Current:
    Panel Cutout Shape:
    Round
    Panel Cutout Dimensions:
    0.99" (25.10mm)