    KOINO KBL25EP-L1A-R22
    Part No.:
    KBL25EP-L1A-R22
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKBL25EP-L1A-R22.pdf
    Description:
    SWITCH E-STOP PULL RESET 5A 250V
    Reset Operation:
    Pull
    Features:
    Illuminated (Red)
    Current Rating (Amps):
    5A (AC), 3A (DC)
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    125 V
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 25.00mm Dia
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 50°C
    Illumination Voltage (Nominal):
    110 VAC