    KOINO KBL25EM-L3A-Y22
    Part No.:
    KBL25EM-L3A-Y22
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKBL25EM-L3A-Y22.pdf
    Description:
    SWITCH E-STOP 5A 250V
    Switch Function:
    On-Mom, Off-Mom
    Features:
    Illuminated (Yellow)
    Current Rating (Amps):
    5A (AC), 3A (DC)
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    125 V
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 25.00mm Dia
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 50°C
    Illumination Voltage (Nominal):
    230VAC