    KEMET SSRH24NVS-25130
    Part No.:
    SSRH24NVS-25130
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Common Mode Chokes
    Package:
    Vertical, 4 PC Pin
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSSRH24NVS-25130.pdf
    Description:
    CMC 13MH 2.5A 2LN TH
    Manufacturer:
    KEMET
    Package/Case:
    Vertical, 4 PC Pin
    Filter Type:
    Number of Lines:
    2
    Impedance @ Frequency:
    Current Rating (Max):
    13 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    2.5A
    Voltage Rating - DC:
    111mOhm (Typ)
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C