    ITT Cannon, LLC MEB1-184SBR12
    Part No.:
    MEB1-184SBR12
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMEB1-184SBR12.pdf
    Description:
    CONN EDGE DUAL FML 184POS 0.020
    Card Type:
    Non Specified - Dual Edge
    Gender:
    Female
    Number of Positions/Bay/Row:
    Number of Positions:
    184
    Card Thickness:
    0.093" (2.36mm)
    Pitch:
    0.020" (0.50mm)