    ITT Cannon, LLC MEB1-128PBR-6
    Part No.:
    MEB1-128PBR-6
    Manufacturer:
    ITT Cannon, LLC
    Category:
    Edgeboard Connectors
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMEB1-128PBR-6.pdf
    Description:
    CONN CARDEDGE MALE 128POS 0.020
    Manufacturer:
    ITT Cannon, LLC
    Series:
    MEB
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Card Type:
    Fits Female Edgecards
    Gender:
    Male
    Number of Positions/Bay/Row:
    Number of Positions:
    128
    Card Thickness:
    Number of Rows:
    2
    Pitch:
    0.020" (0.50mm)