    IDEC LW6ML-A1C25VR
    Part No.:
    LW6ML-A1C25VR
    Description:
    25MM PUSHBUTTON ILLUMINATED
    Current Rating (Amps):
    100mA (AC/DC)
    Voltage Rating - AC:
    125 V
    Voltage Rating - DC:
    30 V
    Color - Actuator/Cap:
    Red
    Illumination Type, Color:
    LED, Red
    Illumination Voltage (Nominal):
    Termination Style:
    PC Pin
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 25.20mm Dia
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 50°C