    IDEC HW7D-L11F1111T82G-GR1
    Part No.:
    HW7D-L11F1111T82G-GR1
    Description:
    HW DUAL PB W/PL MMNTRY FLSH/FL
    Current Rating (Amps):
    10A (AC/DC)
    Voltage Rating - AC:
    110 V
    Voltage Rating - DC:
    24 V
    Actuator Type:
    Rectangular, Button, Flush
    Actuator Marking:
    Color - Actuator/Cap:
    Green, Red
    Illumination Voltage (Nominal):
    480 VAC
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 22.30mm Dia
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 50°C