    IDEC APD199DN-W-120V
    Part No.:
    APD199DN-W-120V
    Manufacturer:
    IDEC
    Category:
    Panel Indicators, Pilot Lights
    Package:
    Description:
    PB PILOT LIGHT 30MM
    Manufacturer:
    IDEC
    Series:
    TWTD
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    LED
    Lamp Color:
    Lens Color:
    White
    Lens Transparency:
    Ratings:
    AC
    Voltage:
    120V
    Current:
    Panel Cutout Shape:
    Round
    Panel Cutout Dimensions:
    1.18" (30.0mm)