    Green Ignite Inc GI-WC-C250-30
    Part No.:
    GI-WC-C250-30
    Manufacturer:
    Green Ignite Inc
    Category:
    Lamp Replacements
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDGI-WC-C250-30.pdf
    Description:
    LED MINIATURE LAMP; 2.6W, 370LM,
    Manufacturer:
    Green Ignite Inc
    Series:
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Can Replace Lamps:
    Miniature LED Lamps
    Size / Dimension:
    0.720" Dia x 1.680" H (18.29mm x 42.67mm)
    Wavelength:
    5000K
    Voltage - Forward (Vf) (Typ):
    10 ~ 30V